yeni insanlarla tanışmanın yolları

Artık çevrenizdekiler size yetmiyor ve yeni birilerini mi arıyorsunuz? Ancak nasıl tanışıldığını ya da muhabbete nasıl başlandığını unnuttunuz. İşte size yeni insanlarla tanışmanın pratik yolları. 

Fotoğraf çeken klüplere katılın. İlla ki profesyonel bir makinanız olması gerekmiyor, küçük bir makineyle de gruba eşlik edip yeni insanlarla tanışabilirsiniz. 

Arkadaşlarınız davetlerini geri çevirmeyin. Bu davetler yeni arkadaşlarla en iyi tanışma alanlarıdır. 

İlginiz varsa eğer, resim kursuna başlamak da bir yöntem. 

İlgi alanlarınızı çoğaltın. Yeni ilgi alanlarınız için araştırmalar yaparken, çevrenizde yeni insanların oluşmaya başladığını göreceksiniz. 

Sosyal sorumluluk projelerine katılın. Hem dünyaya, hem de insanlara faydalı işler yaparken bir yandan da yeni ve sorumluluk sahibi insanlarla tanışabilirsiniz. 

Rutin hayatınızda muhakkak bazı insanları sık sık görüyorsunuzdur. Durakta, otobüste, bakkalda ya da eve girerken mahallede, artık onlara selam vermenizin zamanı gelmiş olmalı. 

Alışveriş yapmasanız da mağazaları dolaşıp bir iki kıyafet denemekten zarar gelmez. Etrafta alışveriş yapanlara fikir sorarak sohbete başlayabilirsiniz. 

İlgi duyduğunuz konularla ilgili kurslara gidin, aynı ilgi alanına sahip yeni insanlar tanıyabilirsiniz. 

Yeni insanlar tanımanın en iyi yollarından birisi de yabancı dil öğrenmektir. Bu sayede bulunduğunuz ortamlarda dil eksikliğiniz yüzünden arka planda kalmaz ve yabancılarla da arkadaşlık kurabilirsiniz. 

İnternet üzerinde ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili bir sürü forum bulabilirsiniz. Bu forumlara kayıt olarak fikirlerinizi yeni insanlarla paylaşabilir, yeterli güveni hissedebilirseniz sanal hayattan çıkıp gerçek hayatta bir arkadaşlığa adım atabilirsiniz. 

Severek yapacağınız bir spora başlayın. Salonda sizinle aynı sporu seven bir grup insanla tanışmamanız imkansız. 

Çekingen ve sinik olmayın. Yeni birileriyle tanıştığınızda kendinizi ne kadar ortaya koyacağınız çok önemli. Silik bir karakter gördüklerinde işler karşılaşmalarda “merhaba”nın ötesine geçmez 

Haftada bir de olsa eğlenmeye çıkın, hatta yalnız olmayı bile dert etmeyin. Bu yeni insanlarla tanışmanın eğlenceli bir yolu olabilir. 

Yeni tanıştığınız insanlara karşı kaba sözler ya da hareketler sergilemekten uzak durun. 

Durmadan kendinize övgüler yağdırmayın, daha yeni tanışıyorsunuz. Sizden çarçabuk kaçmalarına yeter de artar bile… 

Hergün yürüyüş yapın, bir süre sonra yürüyüş yaptığınız güzergahta sık sık gördüğünüz insanlarla sohbet etmeye başladığınızı göreceksiniz. 

Bu konuyla ilgili planlar yapıp o planlara uyarak adımlar atmayın. Bu sizi koşullandırır ve doğru adımı atamazsınız. 

İnsanlara korkarak değil güvenli yaklaşmayı deneyin. Bu sayede içiniz rahat edecek ve sohbetiniz boş yere kasılmayacak. 

Fotoğraf, resim ya da heykel sergilerine gitmeye başlayın. Zamanla hem sanatı sevmeye hem de sanattan anlayan insanlarla tanışmaya başlayacaksınız. 

Merak ettiğiniz şeyleri yabancılara sormaktan çekinmeyin, örneğin resmi yapan ressam hakkında küçük bir bilgi ya da maçı izlerken aklınıza takılan bir kural. Bu sohbete başlamanızı çok daha hızlandıracak. 

Tek başınıza da olsa, şehrinizde yapılan eğlenceli etkinliklere katılın. Eğlenirken insanlarla tanışmak daha kolaylaşacaktır. 

Yaptığınız işle ilgili mutlaka konferanslar, eğitim toplantıları oluyordur. Bunlara katılıp aynı meslekteki insanlarla kolaylıkla tanışabilirsiniz. 

İş çıkışlarında direkt eve gitmek yerine bir yerde oturup çay için, insanları izleyin. Neler yapıyorlar, nelerden bahsediyorlar. Bu size tanışma seromonilerinde yardımcı olacak küçük tüyolar verebilir. 

Arkadaşlarınızın başka arkadaşlarıyla tanışmaktan çekinmeyin. Davet edildiğiniz yerlere tanıdığım kimse yok diye gitmemezlik etmeyin. Yeni insanlarla tanışmak için bundan iyi fırsat olamaz 

Tanıştığınız insanları yargılamayın, yadırgamayın. Bu sohbet etmenizi ve o insanların sizden uzaklaşmasına neden olur. 

Tanışma sonrasının nasıl gelişeceğini kurgulamaya çalışmayın, akışına bırakın. Doğal olarak ilerlesin arkadaşlığınız. 

Tanıştınız, biraz da sohbet ettiniz. Ancak sizden pek hoşlanmadığını sezinliyorsunuz, bu aşamada zorlamayın. Bir miktar uzaklaşın. Bırakın isterse o sizinle sohbet etmeye devam etsin. 

Sohbet etmeye başladınız ancak pek de dışardan göründüğü gibi değilmiş. Ne ondan uzaklaşmak için kabalaşın, ne de kendinizi mecbur hissedin. Zamanla aranıza mesafe koyun 

Okumak kültürel anlamda sizi doldurur. Bu da konuşurken rahat olmanızı sağlar. 

Asla ukala olmayı huy edinmeyin. Ukalalık genelde arkadaş edinmenize en büyük engel olur. 

Arkadaşlarınızı evinize davet edin ve onlara yemek yapın. Yemek hakkında konuşun ve arkadaşlarınıza size başka arkadaşlar da getirebileceklerini söyleyin. 

Eski eşyalarınızı satışa çıkartın. Evinizin bahçesinde ya da uygun başka bir yerde. Facebook’ta listeyi yayınlayın ve tanımadığınız bir sürü insanla güzel bir gün geçirin. 

Bir hobiniz olsun ve o hobinizle ilgili malzemeleri satın alabileceğiniz dükkanları dolaşın. Bütçeniz yoksa hiçbir şey satın almayın ama insanlarla fikir alışverişi yapın. 

Sessiz sedasız kütüphaneler yeni ilişki geliştirmek için muhteşem yerlerdir. Bir saat kitap okuduktan sonra kafeteryada vereceğiniz molada yepyeni insanlar göreceksiniz. 

Hafta sonu çıkacağınız doğa yürüyüşleri sizin gibi pek çok yeni arkadaş arayışında olanlarla tanışmanızı sağlar. 

Arkadaşlarla gideceğiniz uzun bir tatilden kısacık bir feragat edin. Tek başınıza yola çıkın. Yolda izde pek çok ilginç insanla tanışacaksınız. 

Özellikle organik pazar yerleri, bu alana ilgi duyan, yiyip içmeyi bilen insanların uğrak yeridir. Ayağınızı eksik etmeyin. 

Yeni tanıştığınız insanlarla özel hayatlarınızı konuşmaya başlamayın. Zamana bırakın ki birbirinizi tüketmeyin. 

Hayata, küçük ayrıntılara dair bir şeyler bilmek daima yeni sohbet ve arkadaşlık kapıları açar. Yeni bir şeyler öğrenmekten sakınmayın. 

Somurtan insanlarla muhabbet etmek, kötümserliklerine ortak olmak arkadaş edinmenize yardımcı olmaz. Gülümseyin ve öfkeli, önyargılı insanlardan uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir